آببندی سقف

آببندی سقف چسب کاشی ضدآب ، ایزوسمنت آببنددوجزئی استخر IZOCEMENT ،پرایمرزیرسازی ، پودربندکشی رنگی ، همترازکاشی وسرامیک ، .آببندی عایقبندی

مواد لازم جهت آببندی سقف – عایقبندی : چسب کاشی ضدآب ، ایزوسمنت آببنددوجزئی استخر IZOCEMENT ، پرایمرزیرسازی ، پودربندکشی رنگی ، همترازکاشی سرامیک ، آببنددرزکاشیizoderzer . سقفهای بتنی شیبدار علاوه بر سازگاری با چسب کاشی ضدآب پومکس باید به خوبی با سطح زیرین ارتباط برقرار کند و کاملا ضدآب شود.تا از مراحل ترمیم بعد پایان کار کاسته شود. یا به حداقل برسد. زیرا این ترمیم ها بسیار گران و زمان بر هستند. ضدآب کردن سقف بتنی به طور کامل توسط ایزوسمنت و پرایمر قابل اجرا میباشد. ایزوسمنت و پرایمر در برابر تماس دائمی با آب و رطوبت مقاوم هستند و به خوبی قادر به انقباظ و انبساط بوده به راحتی قابل انعطاف می باشند.پرایمر به راحتی در کنج ها قابل اجرامی باشد.

مرحله اول آببندی سقف

برروی دال بتنی یا صفحه های پیش ساخته بتنی توسط نرمه کشی شیبی ملایم به سمت چاه آب ایجاد میکنیم.تا آب های ناشی از بارندگی برف و باران به راحتی به سمت خروج تخلیه شوند.

مرحله دوم آببندی سقف

ایزوسمنت

آببنددوجزئی استخر ایزوسمنت IZOCEMENT پلیمر سیمانی انعطاف پذیر، دو جزئی؛سیمانی است که به صورت مایع خاکستری استفاده می شود.آببنددوجزئی استخر لایه ای ضدآب برای محافظت وعایقبندی از بتن و ملات است. انعطاف پذیری، چسبندگی عالی، دوام و قدرت پوشش ترکها از ویژگی های این محصول می باشد. پلیمر سیمانی را می توان در سطوح سیمانی مختلف، سازه های دریایی.عایقبندی زیر زمینها، عایقبندی مناطق مرطوب، سقفها، استخرها، مخازن آب ورمپ های در معرض بارش …  بکار برد. آببنددوجزئی استخر IZOCEMENT به صورت دو جزیی شامل یک جزء سیمانی و یک جز پلیمر مایع می باشد.مایع و پودرآببنددوجزئی استخر را باهم مخلوط میکنیم تا به ملاتی همگن ایزوسم تبدیل شود ترکیبی شبیه به رنگ تولید میشود.پس از آماده سازی آببنددوجزئی استخر IZOCEMENT، می توان با قلم مو و یا ماله و غلتک بر روی کار اجرا نمود.

مرحله 3 و 4 آببندی پرایمرزیرسازی

 بعد از ایزوسمنت IZOCEMENT، پرایمرزیرسازی پایه قیری امولسیون محصولی است یک جزیی بر پایه مواد قیری و حلال در آب که با چسبندگی و پوشش مناسب، سطح را آببندی میکند. جهت سطوح بتنی و فلزی کاربردهای فراوانی دارد. TW315به عنوان پوشش ضدزنگ و ضد رطوبت برای آببندی سازه های بتنی و فولاد به کار می رود.

ازجمله عایقبندی با پرایمرزیرسازی
سطح منابع و تانک های ذخیره آب و لوله های انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب ها، اسکلت فلزی ساختمان ها، بدنه کشتی ها و اسکله ها.سطوح سیلوهای نگهداری مواد غذایی، صفحه ستون ها، عایقبندی جداره لوله های فلزی آب و گاز و نفت. دیوارهای حائل، فونداسیون بتنی ، سقف ،سطوح در ارتباط مستقیم با آب و رطوبت و …

برای سطوح بتنی بین 0.2 تا 0.5  gr/cm2 .برای دو مرحله اجرا و برای سطوح فلزی بین 0.1 تا 0.3 .برای دو یا سه مرحله اجرا .

در این پروژه دو بار پشت سر هم با فاصله.2 الی 4  ساعت پرایمرزیرسازی اجرا میشود.قبل از اجرای آببندی روی سطح کار تمیز و عاری از هرگونه چربی و آلودگی و یا مناطق سست باشد. در صورت وجود نقاطی کرمو و یا پریدگی در سطوح بتنی، باید این مناطق را با مواد ترمیمی مثل چسب بتن، اصلاح نموده . سپس پرایمرزیرسازی را به وسیله قلم مو یا غلتک بر روی سطح مورد نظر اعمال کنیم.برای اجرای مرحله دوم پرایمرزیرسازی باید 2 الی 4 ساعت پس از اجرای مرحله اول صبر کرده تا سطح اعمال شده لایه اول آمادگی لازم را جهت چسبندگی مناسب با لایه دوم به دست آورد.زمان خشک شدن پرایمرزیرسازی در دمای بین 5 تا 35 درجه حداکثر 2 الی 4 ساعت . زمان بهره برداری کامل از سطح،1 الی 2  روز می باشد. که این مدت با شرایط آب و هوایی منطقه متغیر است.

مرحله 5 آببندی سقف

چسب کاشی پومکس

بعد از خشک شدن پرایمر وعایقبندی ، از چسب کاشی پودری پرسلان پومکس استفاده میکنیم. پودر آماده ای است که به راحتی با آب ترکیب شده خمیری صاف و همگن با کاربردی بسیار آسان به دست می آید. خمیر سخت شده در مقابل آب ، رطوبت و سرما و گرما کاملاً مقاوم است. در دمای -30 الی +130 درجه سانتیگراد دارای ثبات کیفیت می باشد. خاصیت انعطافپذیری کنترل شده و قدرت چسبندگی فوق العاده بالایی دارد.

بر روی سطوح صاف به میزان 2 کیلوگرم  در هر مترمربع وجهت صافکاری سطح و چسباندن کاشی 5 تا 10 کیلوگرم در هر مترمربع ملات لازم است.

ابتدا سطح زیر کار می بایست عاری از هرگونه چربی، گرد و غبار، ذرات سست یا رنگ قدیمی گردد. سپس 6 کیلوگرم پودر را با یک لیتر آب ترکیب نموده و عمل اختلاط را تا به دست آمدن خمیری یکنواخت و همگن ادامه دهید  ( در مقادیر کم می توان با دست هم زد اما برای اختلاط یک کیسه کامل از همزن برقی استفاده نمایید)  به مدت 5 دقیقه صبر کرده و مجدداً آن را مخلوط کنید.

سرانجام خمیر چسب کاشی آماده شده و بوسیله کاردک شیاردار روی سطح مورد اجرا کشیده و کاشی و یا هر مصالح دیگری را روی آن قرار داده و بچسبانید.برای دقت بیشتر در نصب می توانید از صلیب کاشی و همترازهای کاشی وسرامیک لیموفیکس استفاده نمایید.برای چسبندگی بیشتر در دیوارها می توان از چسب خمیری کاشی و سرامیک پومکس استفاده نمود.دقت داشته باشید که می بایست حداقل 60 % پشت کاشی به چسب آغشته شده باشد. در غیر این صورت می بایست عمق شیارهای کاردک را افزایش دهید.

پس از اختلاط چسب کاشی پودری با آب محصول آماده شده را نهایتاً  تا مدت زمان کمتر از 30  دقیقه مورداستفاده قرار دهید. در غیراین صورت چسب توانایی کافی برای نگهداری مصالح بر روی سطوح مورد اجرا را نخواهد داشت. برای مناطق رطوبتی : 30 دقیقه .برای مناطق خشک : 15 دقیقه.زمان عبور و مرور پس از نصب : 24 ساعت.زمان بندکشی: 24  ساعت پس از نصب کامل.قابلیت استفاده کامل : 3 روز پس از نصب کاشی می باشد.

مرحله 6 آببندی سقف

اجرای بندکشی

در این مرحله با توجه به رنگ کاشی یا سرامیک مورد نظر رنگ پودر بندکشی انتخاب کرده و اقدام به بندکشی می نماییم. پودر بندکشی رنگی پومکس ملات یک جزیی آماده به مصرفی است. مقاوم در برابر نفوذ آب ، آنتی باکتریال بر پایه مواد معدنی و پلی مری که جهت بند کشی بین کاشی ها و یا سرامیک در رنگ بندی های مختلف تولید و عرضه می گردد. برای 5 متر مربع کاشی و یا سرامیک شده با درز 6 میلیمتر، یک کیلوگرم پودر بندکشی رنگی پومکس مورد نیاز می باشد. مقدار مورد نیاز پودر بندکشی را در ظرفی مناسب و تمیز ریخته سپس به میزان وزن پودر بندکشی آب به آن اضافه میکنیم. خمیر حاصل را به مدت 3 دقیقه خوب به هم بزنید تا مخلوطی یکنواخت و همگن به دست آید.

به مدت  2 تا 3 دقیقه به حال خود رها کرده تا فعل و انفعالات شیمیایی لازم در این مخلوط صورت پذیرد. سپس دوباره به هم بزنید

این مخلوط آماده برای مدت 30 دقیقه مورد مصرف میباشد پس باید در نظر داشته باشید.به اندازه ای پودربندکشی  آماده کنید. که تمامی آن دراین مدت زمان مورد استفاده قرار گیرد.

ملات آماده شده را با یک کاردک مناسب در داخل درزها و یا روی آن ها اعمال نمایید.کاملاً درزهای مورد نظر را پر نمایید. می توانید مقادیر باقی مانده و یا اضافی را بر روی سطح به وسیله کاردک به صورت مورب بردارید. کامالاً مطمئن شوید که  ملات بندکشی در داخل درز نشست کرده و متراکم گردیده باشد. که غیر از این می بایست دوباره از ملات بندکشی  بر روی آن ها اعمال نمایید.

پس از اجرا به مدت 15 تا 30 دقیقه  ( بستگی به شرایط آب و هوای منطقه دارد. )  صبر کنید. تا تقریباً ملات های اعمال شده خشک شوند. به طوری که وقتی انگشتت خود را بر روی سطح آنها قرار می دهید نچسبد . یا ملات ها فرو نریزد. سپس مقداری آب بر روی درزها ریخته و به وسیله یک اسفنج نمدار می توانید روی کاشی و سرامیک ها را کاملاً پاک نمایید.

مرحله 7 آببندی سقف

اجرای ایزودرزر برروی بند کشی ها

در صورت تمایل می توانید از محلول ایزودرزر برای آببندی بهتر استفاده نمایید. IZODERZER ترکیبی است تک جزئی حاصل از مواد معدنی و رزین های پلیمری. که پس از اجرای کاشی کاری بر روی بندهای ایجاد شده کشیده می شود.جهت آببندی، علاوه بر پر نمودن، بندها را ضدآب وعایقبندی می نماید. رطوبت و آب به هیچ وجه پس از خشک شدن از آن عبور نمی کند. برای 25 متر مربع سطح کاشی کاری یا سرامیک شده . به پهنای 1 تا 6  میلیمتر، یک لیترایزودرزر مورد نیاز است. IZODERZER را با یک قلم مو روی سطح بند کشی شده بکشید.

برای سطح هایی که بیشتر در معرض آب هستند میتوان تا 2 بار بعد از گذشت یک ساعت ،اول اعمال کرد.

پس از اجرا برای مدت 24 ساعت از ریختن آب بر روی آن خودداری نمایید.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.