بررسی کاشی ضد اسید و کاربرد آن

کاشی ضد اسید و کاربرد آن

کاشی ضد اسید محصولی خاص است که برای کف محیط‌ هایی با شرایط اسیدی شدید به کار می رود. کاشی ها به طور کلی در برابر اسید مقاومت کمی دارند و در صورت قرار گرفتن در محیط اسیدی خورده می شوند. کاشی ضد اسید Anti-acid tile دارای ساختار و ترکیباتی است که در صورت قرار گرفتن در محیط اسیدی در برابر آسیب و خوردگی مقاومت می کند. در ادامه مطالب تصمیم داریم به بررسی کاشی ضد اسید و کاربرد آن بپردازیم. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، لطفاً تا انتهای مطالب همراه ما بمانید.

کاشی ضد اسید چیست؟

کاشی ضد اسید همانطور که از نامش مشخص است، یک‌ نوع مصالح ساختمانی خاص بوده که در محیط هایی با شرایط خاص به کار می رود. منظور از شرایط خاص شرایطی است که کف در معرض اسید و ترکیبات عالی شیمیایی قرار داشته باشد.

از آنجایی که کاشی، سرامیک و سنگ های معمولی با قرار گرفتن در شرایط سخت و محیط های اسیدی در معرض خوردگی و پوسیدگی قرار دارند و خیلی زود از بین می روند، برای استفاده در مکان های مذکور محدودیت دارند. همچنین مکان‌ های اسیدی نیز نیاز به مصالح مقاوم  دارند. در حال حاضر بهترین گزینه در مصالح موجود برای کف سازی این نوع کاشی است.

کاشی ضد اسید سرامیکی نوعی کاشی خاص است که با استفاده از متریال مخصوص و همچنین طی فرایندی خاص تولید می‌ شود. البته باید به این نکته مهم اشاره کنیم که کاشی ‌های ضد اسید در مقابل اسید فلوئوریدریک عملکردی مشابه دیگر کاشی ها دارند و چندان کاربردی نیستند.

اما در برابر سایر اسید‌ها، ترکیبات شیمیایی عالی و محیط‌های مقاومت بالایی دارند و به راحتی خورده و پوسیده نمی شوند. منتهی برای کسب نتیجه مطلب از این نوع کاشی ‌ها لازم است که نصب آن ها به واسطه چسب کاشی ضد اسید صورت بگیرد. به این ترتیب نصب کاشی ضد اسید و بند کشی ضد اسید با چسب مخصوص، کف سازی بسیار مطلوبی را برای محیط های شدید اسید ایجاد می کند.

مهمترین ویژگی‌های کاشی ضد اسید چیست؟

مهمترین ویژگی کاشی ‌ضد اسید مقاومت بالای آن است. علاوه‌ بر مقاومت کاشی های ضد اسید سرامیکی ویژگی های دیگری نیز دارند که در ادامه به ذکر آن‌ها خواهیم پرداخت. کاشی ضد اسید نسبت به کاشی های معمولی کمتر آب جذب می کند و همچنین رنگ روشن تری دارد. در اکثر موارد رنگ کاشی ضد اسید سفید است و در برخی موارد، با کمک رنگ دانه ها با رنگ نزدیک به صورتی عرضه می شود.

کاشی ضد اسید و کاربرد آن1

مزایا و کاربرد کاشی ضد اسید

درمبحث کاشی ضد اسید و کاربرد آن، همانطور که گفتیم کاشی ضد اسید نسبت به کاشی های معمولی مقاومت بیشتری در برابر شرایط سخت دارد. اما مزیت این کاشی فقط در مورد ذکر شده خلاصه نمی شود. بلکه کاربرد و مزیت های زیادی دارد که در ادامه مطالب به صورت مجزا به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

مزایا

 • علاوه بر اسیدها در محیط بازی و دیگر ترکیبات شیمیایی عالی نیز مقاومت بسیار خوبی دارد
 • در برابر سایش و عوامل تخریبی مقاوم است
 • مقاومت مکانیکی بسیار بالایی دارد
 • جذب آب بسیار پایینی دارد و به همین دلیل در برابر یخ زدگی نیز مقاومت است
 • عدم جذب آلودگی ها به خود ایجاد بوی بد در محل
 • مواد شیمیایی و صنعتی که در گذر زمان روی آن ریخته می شود را به خود جذب نمی کند و خاصیت تمیزپذیری بالایی دارد.

کاربرد

 • قابل استفاده در حوضچه های اسید و مواد شیمیایی با ترکیبات مختلف
 • قابل استفاده در برابر بارهای سنگین دینامیکی نظیر سالن های نگهداری مواد شیمیایی و غذایی و انبارهای صنعتی
 • قابل استفاده در محیط هایی نظیر آشپزخانه های صنعتی و سرویس های بهداشتی عمومی که در معرض بوی نامطبوع قرار دارند. زیرا این کاشی همانند سرامیک پرسلانی جذب آب بسیار پایینی دارد. بنابراین درصد نفوذ مواد بدبو به بدنه و عمق آن بسیار کم و سخت است. به این ترتیب در گذر زمان مانع از ایجاد بوی بد در محیط می شود.
 • قابل استفاده در اتاق باتری و کنترل
 • قابل استفاده صنایع دارویی
 • قابل استفاده در صنایع غذایی نظیر کارخانه های فراورده های لبنی، گوشت، کنسرو سازی، بسته بندی مواد غذایی و غیره
 • قابل استفاده در کف و دیواره آزمایشگاه های شیمی

پیشنهاد مطالعه : خرید صلیب سرامیک کاری 

نتیجه گیری

کاشی ضد اسید یک نوع مصالح خاص است که کاربرد خاصی نیز دارد. تفاوت مهم این نوع کاشی نسبت به موارد عادی متفاوت بالای آن در برابر اسیدها است. به همین دلیل بیشتر در مکان های مورد استفاده قرار می گیرد که شرایط محیطی سختی دارند. منتهی برای کسب نتیجه مطلوب از نصب این نوع کاشی باید از چسب ضد کاشی برای بندکشی ضد کاشی استفاده شود. جهت خرید چسب می توانید از سایت دیجی چسب دیدن فرمایید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
Call Now Buttonتماس با ما