بهترین چسب برای نصب کاغذ دیواری

چسب کاغذ دیواری

خمیر یا چسب کاغذ دیواری در پروژه های دکوراسیون منزل نقش پررنگی دارد. با این نوع چسب، می‌ توانید کاغذهای دیواری و نقاشی ‌های دیواری را به دیوار بچسبانید.

وجود خمیر های کاغذ دیواری برای نصب کاغذ دیواری جدید یا برای ترمیم پوشش دیواری موجود شما ضروری است.

در این مقاله از دیجی چسب در خصوص خمیر مناسب برای کاغذ دیواری، بهترین گزینه ها را  بررسی می کنیم تا بتوانید به سرعت تصمیم بگیرید و بهترین نوع را انتخاب کنید.

هنگام انتخاب چسب برای نصب کاغذ دیواری چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

چگونه خمیر کاغذ دیواری را انتخاب کنید و مطمئن شوید که چسب مناسب را  انتخاب کرده اید؟.

آیا در این خانه برای مدتی طولانی ساکن هستید یا می خواهید دکوراسیون را به ساکنان بعدی بسپارید؟  اگر احتمال می دهید که در آینده کاغذ دیواری را بردارید و دکوراسیون منزل را تغییر دهید. این موضوع باید در انتخاب نوع چسبی موردنیاز لحاظ شود. زیرا جدا کردن و برداشتن برخی از این چسب ها راحت تر از بقیه است.

نوع کاغذ دیواری که انتخاب می کنید نیز در نوع چسب یا خمیر مورد نیاز تأثیرگذار خواهد بود.

شما عزیزان می توانید برای خرید چسب با کارشناسان دیجی چسب همراه باشید.

با بررسی نمودن خمیرهای کاغذ دیواری در دسترس و این موضوع که هرکدام در چه موقعیت هایی بهترین استفاده را دارند، می توانید بهترین خمیر را برای نصب و چسباندن کاغذ دیواری انتخاب نمایید.

خمیرهای مصرفی بسته به سطح  مورد نظر و نوع کاغذ دیواری که با آن کار می کنید متفاوت هستند.

برخی از تولیدکنندگان کاغذ دیواری به شما توصیه می کنند که از چه نوع چسبی برای نصب آن ها استفاده کنید. اگر نوع خمیر مناسب برای کاغذ دیواری مشخص شده بود، بهتر است دستورالعمل های مشخص شده را دنبال کنید.

انواع خمیر کاغذ دیواری

خمیر کاغذ دیواری یک چسب خاص بر پایه نشاسته اصلاح شده، متیل سلولز یا خاک رس است، که برای نصب و ثابت نمودن کاغذ دیواری استفاده می شود

به منظور نصب کاغذ دیواری بسته به شرایط و نوع کاغذ دیواری انتخاب شده، می توانید از انواع خمیرها یا چسب های زیر استفاده نمایید:

خمیر آب سرد

این نوع خمیر کاغذ دیواری به صورت پودر است و باید برای استفاده آن را مخلوط کنید.  این خمیرها از گندم یا سایر پودرهای نشاسته ای ساخته می شوند.  مخلوط کردن این نوع خمیر کاغذ دیواری و بدست آوردن قوام مناسب می تواند کمی دشوار باشد. با این وجود، خمیرها و چسب هایی که بر پایه آب هستند دارای مزیت هایی نیز هستند. مثلاً مدت زمان زیادی برای خشک شدن لازم دارند و شما فرصت بیشتری برای اصلاح اشتباهات پیش آمده خواهید داشت.

خمیر و چسب همه کاره

این نوع خمیر برای استفاده در همه انواع کاغذ دیواری طراحی و تولید شده است. خمیر کاغذ دیواری همه کاره به صورت پودر و یا به صورت آماده موجود است. این خمیرها معمولاً حاوی یک قارچ کش برای جلوگیری از رشد کپک هستند.  اگر در مکان هایی مانند  آشپزخانه یا حمام کاغذ دیواری نصب می کنید، مطمئن شوید که چسب انتخابی شما حاوی قارچ‌کش است.  اگر از کاغذ دیواری گران قیمت استفاده می کنید، بررسی کنید که چه نوع چسبی مناسب است زیرا ممکن است برخی از آن ها بر جوهر چاپ کاغذ دیواری اثر بگذارند.

خمیر سنگین/فوق العاده قوی

این نوع از خمیر کاغذ دیواری بر پایه وینیل است. خمیرهای سنگین سریع خشک می شوند، بنابراین خطر افتادن کاغذ دیواری سنگین و با کیفیت قبل از اینکه خمیر فرصت خشک شدن پیدا کند، وجود نخواهد داشت. اگر کاغذ دیواری شما با کیفیت و ضخیم است، از چسب سنگین استفاده کنید.  خمیر های سنگین مقرون به صرفه هستند و برای کاغذدیواری هایی با وزن متوسط و سنگین مناسب اند.

جدا کردن چسب های وینیل بسیار سخت تر از خمیر آب سرد است، بنابراین به تغییرات دکوراسیون آینده، نیز توجه داشته باشید.

خمیر و چسب آماده

چسب های  آماده به این صورت هستند که شما لازم نیست نگران مخلوط کردن خمیر و ایجاد قوام مناسب باشید. . اگرچه این نوع چسب می تواند گزینه آسان تری باشند، اما معولاً قیمت بالاتری دارد .

اگر یک اتاق کوچک یا فقط یک دیوار خاص را کاغذ دیواری می کنید، استفاده از این خمیر مناسب تر است.  چسب های آماده اغلب بر پایه وینیل هستند و تا زمانی که در معرض هوا قرار نگیرد، سفت نمی شوند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
Call Now Buttonتماس با ما