مزایای بند کشی ضد اسید

مزایای بند کشی ضد اسید

بند کشی ضد اسید Anti-acid strapping به واسطه پودر بندکشی سرامیک ضد اسید مخصوص صورت می‌گیرد. پودر سرامیک ضد اسید مخصوص یک نوع ماده معدنی بخصوص است که برای پر کردن بند بین کاشی و سرامیک به کار می‌رود. در ادامه از مزایای بند کشی ضد اسید صحبت خواهیم کرد.

بند کشی ضد اسید چیست؟

بندکشی ضد اسید فرایندی است که به منظور پرکردن درز کاشی و سرامیک و سنگ با مقاومت بیشتر صورت می گیرد. در واقع بندکشی اسید تفاوت چندانی با بندکشی معمولی ندارد منتهی نوع متریالی که برای بندکشی بین کاشی، سنگ و سرامیک به کار گرفته می‌شود در این فرایند نسبت به حالت عادی متفاوت است.

در بند کشی ضد اسید از یک محصول مخصوص پودری و مایع ضد اسید استفاده می‌شود که محتوای آن شامل سنگدانه های مخصوص، پلیمرهای پودری، افزودنی های معدنی مجاز و تقلید کننده  است. پودر و مایع ضد اسید هنگامی که با آب ترکیب می‌شود یک چسب مختلط بسیار قوی به وجود می‌آورد.

چسب مذکور به کمک رزین های پودری مقاومت و قوام بالایی در برابر اسید ها ایجاد می کند. بخش مایع پودر بندکشی ضد اسید بر پایه رزین و قسمت پودری آن شامل سخت کننده و مواد معدنی گوناگون است و مقاومت مکانیکی بسیار بالایی در برابر مواد اسیدی دارد.

مهمترین مزایای بند کشی ضد اسید چیست؟

بندکشی ضد اسید مزیت های زیادی را به همراه دارد به همین دلیل است که در حال حاضر به صورت گسترده در محیط هایی که در معرض مواد اسیدی و قلیایی قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مطالب برخی از مهمترین مزایای بند کشی ضد اسید را عنوان خواهیم کرد.

  • چسبندگی و انعطاف ایده آل برای بندکشی

یکی از مهمترین دلایلی که سبب شده است بند کشی ضد اسید به طور خاص مورد توجه قرار بگیرد چسبندگی و انعطاف ایده آل آن برای بندکشی است. مزیت فوق کار با این محصول را بسیار راحت کرده و همچنین کیفیت بندکشی را بسیار ارتقا می دهد. به نحوی که بندکشی کاشی در برابر مخرب ترین عواملی از بین نمی رود.

  • نتیجه دهی سریع و راحت

پس از بندکشی ضد اسید بین درزهای کاشی، سرامیک و سنگ دیگر نیاز به انجام کار خاصی نیست. همچنین این روش نسبت به سایر روش ها بسیار سریع و راحت صورت می گیرد.

  • عدم ترک خوردگی و انقباض بعد از خشک شدن

هنگامی که درزهای بین کاشی، سنگ و سرامیک بند کشی ضد اسید می شود دیگر به راحتی در معرض ترک خوردگی و انقباض قرار نمی گیرند. در صورتی که در بند کشی های معمولی معمولاً در اکثر موارد پس از خشک شدن ملات و انقباض یکسری ترک خوردگی هایی در کار مشاهده می شود که مسلماً این امر کیفیت بندکشی را کم می کند.

  • راحتی تهیه ملات و استفاده از آن

تهیه ملات ضد اسید مناسب برای بندکشی کاشی به نسبت ۱ و ۳ مایع مخصوص و پودر تهیه می‌شود و پس از ترکیب مواد نام برده ترکیبی یکدست آماده استفاده می شود. بنابراین یکی دیگر از مزایای بند کشی ضد اسید تهیه و استفاده راحت آن است.

  • بالا بردن قدرت آب بندی درز های کاشی سرامیک و سنگ

استفاده از ملات اسیدی برای درز بندی کاشی ها فقط مقاومت آنها را در برابر مواد اسیدی و دیگر عوامل مخرب افزایش نمی دهد بلکه در افزایش آب بندی درزها نیز تاثیر بسزایی دارد و احتمال نفوذ آب از درزهای بین کاشی و سرامیک از بین می رود.

  • مقاومت بالا در برابر اسید های صنعتی و عالی

مهمترین دلیل استفاده از چسب کاشی ضد اسید و به کارگیری فرایند بندکشی ضد اسید افزایش مقاومت سازه در برابر اسید، مواد شیمیایی و مواد آلی است. بنابراین می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین و بارزترین مزایای بند کشی ضد اسید ایجاد مقاومت بالا در برابر اسید ها و مواد عالی است. به نحوی که استفاده از کاشی ضد اسید به همراه چسب ضد اسید و بندکشی ضد اسید به شکل قابل ملاحظه‌ای منجر به افزایش مقاومت سازه در برابر تخریب و خوردگی می شود.

مهمترین مزایای بند کشی ضد اسید چیست؟

نتیجه گیری

معمولاً استفاده از چسب کاشی ضد اسید برای بند کشی ضد اسید به همراه کاشی ضد اسید در محیط‌هایی که اغلب در معرض مواد شیمیایی و اسیدی هستند بسیار کاربردی است. مزایای بند کشی ضد اسید موارد متعددی را شامل می شود.

از آنجایی که پودر بندکشی ضد اسید دارای انعطاف پذیری ایده‌آلی است، نتیجه مطلوبی را به همراه دارد. همچنین استفاده از آن بسیار راحت و سریع بوده و بعد از خشک شدن در معرض ترک خوردگی و انقباض قرار ندارد. دیگر مزیت این روش بندکشی شامل مواردی نظیر تهیه راحت ملات، بالا بردن قدرت آب بندی درزهای کاشی و سرامیک، مقاومت بالا در برابر اسید های صنعتی و عالی است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس با ما