مزایای بکارگیری صلیب کاشی

صلیب کاشی و سرامیک

از گذشته تا کنون زیبایی ساختمان ‌ها بسیار اهمیت داشته است، زیرا شهر را زیباتر می‌ کند و جلوه خاصی به آن می ‌بخشد. امروزه مهندسان و معماران از مواد گوناگونی برای نما، دیوار های داخل و کف خانه استفاده می‌ کنند؛ اما یکی از آن‌ها که از گذشته هم کاربردی بوده؛ سرامیک ‌ها هستند. کاشی ‌ها با آن که در طرح ‌های مختلف و زیبا تولید می ‌شوند اما نظم و همسطح بودن آن ‌ها در چینش است که جلوه خاصی به آن می ‌بخشد و باعث زیباتر شدن محیط خواهد شد.

در حال حاضر تجهیزات گوناگونی برای همسطح کردن کاشی‌ وجود دارد که اکثر کاشی‌کاران از آن ‌ها استفاده می‌ کنند، ما در این مقاله می‌ خواهیم به معرفی یکی از این ابزارآلات که صلیب‌ کاشی نام دارد؛ بپردازیم و مزایای به کارگیری از صلیب‌ کاشی را بیان کنیم تا شما با آن آشنا شده و کاربردش را بدانید، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. برای مشاهده انواع و قیمت صلیب سرامیک کاری و کاشی می توانید به لینک آن مراجعه فرمایید.

مزایای به کارگیری صلیب‌ کاشی و سرامیک

صلیب‌ کاشی چیست؟

همان طور که گفته شد؛ این نظم در چینش و همسطح بودن کاشی ‌ها است که باعث چشمنواز شدن محیط می ‌شود. یکی از ابزارآلاتی که در این زمینه به کار می ‌رود و به کاشی‌کاران کمک می ‌کند تا کاشی ‌ها را مرتب و با سرعت و دقت بالا نصب کنند، صلیب‌ کاشی یا اسپیسر کاشی است. این قطعه سبک که اغلب از جنس پلاستیک تولید می ‌شود، همانطور که از نامش مشخص است شکلی شبیه به صلیب یا پلاس دارد و بین دو کاشی قرار می ‌گیرد تا فاصله یکسانی میان آن ‌ها ایجاد کند.

انواع صلیب های کاشی

صلیب ‌های کاشی براساس کاربردی که دارند؛ در اندازه‌ و جنس‌های مختلفی تولید می ‌شوند و دارای انواع گوناگونی هستند، که ما در این قسمت از مقاله تعدادی از آن‌ ها و کاربردشان را بیان می‌ کنیم.

  • صلیب کاشی را می ‌توان از پلاستیک، چوب و فلز تولید کرد و به همین دلیل آن ‌ها را براساس جنس به سه دسته کلی تقسیم ‌بندی می‌کنند.
  • صلیب‌های کاشی در اندازه‌ های مختلف هم تولید می ‌شوند. به طور کلی دارای چهار سر هستند که ضخامت ‌های متفاوتی دارند و به همین خاطر می ‌توان با خرید یک صلیب کاشی فاصله ‌های 1 تا 11 میلی ‌متری ایجاد کرد.

نحوه استفاده از این صلیب های کاشی

با آن که استفاده از صلیب‌ کاشی چندان دشوار نیست؛ اما باید نکاتی را هنگام استفاده از آن رعایت کرد تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

برای استفاده از این ابزار باید ابتدا چسب کاشی را به کف کاشی اول زده و آن را نصب کرد و بندکشی را انجام داد، سپس برای نصب کاشی بعدی ابتدا صلیب‌ کاشی را قرار داد که همانند میان‌ بند عمل کرده و فاصله یکسانی میان دو کاشی ایجاد کند، بعد از آن باید چسب کاشی را زده و آن را نصب کرد. این روند را باید تا جایی که دیگر سطحی برای نصب کاشی وجود ندارد؛ ادامه داد. تفاوت کلیپس و گوه کاشی کاری با صلیب سرامیک کاری.

مزایای به کارگیری صلیب‌ کاشی

استفاده از صلیب‌ کاشی نه تنها کار را برای کاشی‌کاران آسان‌تر کرده است؛ بلکه از مزایای زیادی برخوردار است که در این قسمت به آن ‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • این ابزار نسبت به دیگر تجهیزات کاشی ‌کاری بسیار ارزان ‌تر است، به همین دلیل مقرون به صرفه بوده و افراد زیادی به آن دسترسی دارند.
  • این ابزار از پلاستیک ساخته می ‌شود و به همین خاطر بسیار سبک بوده و به راحتی قابل حمل است.
  • یکی دیگر از مزایای به کارگیری صلیب‌ کاشی نیاز کمتر به نیروی انسانی و استخدام کاشی‌کاران کم تر است که باعث صرفه‌جویی در هزینه ‌ها خواهد شد.
  • اصلی ‌ترین مزیت آن همتراز کردن کاشی‌ ها با دقت و سرعت بالا است که باعث می ‌شود نما زیباتر شود و کار زودتر به پایان برسد.

کلام آخر

از آنجایی که دریافتید؛ استفاده از صلیب کاشی در کاشی ‌کاری چقدر اهمیت دارد و تا چه میزان می ‌تواند زیبایی کاشی‌ ها را بیشتر کند، بهتر است قبل از شروع کار؛ صلیب کاشی یا اسپیسر کاشی را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا از سایت دیجی چسب تهیه کنید تا بتوانید حین کار از آن استفاده کرده و از مزایایش بهره‌ مند شوید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
Call Now Buttonتماس با ما