مزایا و معایب چسب بتن ضد آب

مزایا و معایب چسب بتن ضد آب

آیا با مزایا و معایب چسب بتن ضد آب آشنایی دارید؟ آیا می دانید چسب بتن ضد آب چه کاربردی دارد؟ آیا تا کنون چسب بتن ضد آب را خریداری کرده اید؟ آیا می دانید چسب بتن ضد آب چه قیمتی دارد. چسب بتن ضد آب دارای انواع متفاوتی است، که به طور کلی می‌ توان آن را به دو نوع اپوکسی و لاتکس تقسیم بندی کرد که از آن برای ترمیم بتن، افزایش خصوصیات شیمیایی و مکانیکی بتن، اتصال بتن قدیم به جدید و آب بندی بتن به کار می رود. در ادامه ی مطالب اطلاعات بیشتری در مورد انواع چسب بتن ضد، مزایا و معایب چسب بتن ارائه شده است، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب با ما همراه باشید

انواع چسب بتن ضد اب و مزایا و معایب چسب بتن ضد آب

از جمل چسب بتن ضد اب که می توان به آنها اشاره نمود عبارتند از:

چسب بتن اپوکسی:

پایه این چسب زرین اپوکسی است و دو جزئی می باشد. با استفاده از این چسب چسبندگی افزایش می ‌یابد و استحکام بتن نیز بیشتر می‌ شود و ترک آسیب در بتن به وجود نمی ‌آید.

چسب لاکتس:

این نوع چسب بتن بر اساس زرین های آکریلات تولید و به بازار ارائه می شود هدف از ساخته شدن این چسب افزایش چسبندگی و به وجود آمدن بتن نفوذ ناپذیر آب است. از این چسب روی مصالحی مانند کاشی، سرامیک و سنگ به کار می رود‌. چسب لاتکس با سیمان و ماسه ترکیب و بر روی سطح های نامبرده چسباند خواهد شد. این محصول رنگ ندارد و خاصیت های عایق، رطوبتی، حرارتی و آنتی باکتریال دارد که از رشد خزه، جلبک، باکتری و ایجاد آلودگی آب استخر و آب نما جلوگیری می کند.

کاربرد چسب بتن:

یکی از بزرگ ترین کاربرد های چسب بتن افزایش میزان چسبندگی بتن است، که بیشترین استفاده را برای چسباندن بتن جدید به بتن قدیمی و در پروژه های تعمیراتی است، که میزان چسبندگی را به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد. چسب بتن باعث جلوگیری از نفوذ آب و تفکیک دانه های ریز و درشت بتن خواهد شد، که برای آب بندی بتن بهترین گزینه است. اگر سازه های بتنی آسیب سطحی و عمقی ببیند، با چسب بتن می توان آن را بازسازی و ترمیم کرد. از سایر ویژگی های چسب بتن می توان به آب بندی استخر های بتنی، باز سازی آسیب دیدگی بتن، آب بندی مخازن آب،  اب بندی کانال های آب،  آب بندی دستگاه ها، کف سالن های صنعتی، پایه پل ستون ها و سد ها اشاره کرد. معرفی بهترین مارک های چسب بتن ضد آب در سال 1401.

مزایای چسب بتن:

یکی از مهم ترین مزایای چسب بتن استحکام و چسبندگی بالای آن است چسب بتن چسبندگی بالایی به بتن دارد که این امر باعث بهبود استحکام سایشی، استحکام  شیمیایی، استحکام کششی و فشاری بالا بودن دوام و انعطاف پذیری بتن خواهد شد‌.

همان طور که می دانید استفاده از ملات سیمان و بتن باید زیر نظر افراد متخصص انجام شود تا نسبت سیمان و ماسه درست باشد اما استفاده از چسب بتن نیاز به تخصص نخواهد داشت که این یکی از مزیت های این محصول به حساب می آید و همچنین مصرف چسب بتن ضد آب نسبت به ملات سیمانی کمتر است، که موجب کم شدن هزینه های زیادی در امر ساخت و ساز خواهد شد. و همین ترین مزیت این محصول افزایش سرعت ساخت و ساز است.

معایب چسب بتن

شاید یکی از مهم ترین معایب چسب بتن ضد آب قیمت گران آن باشد. زیرا این محصول در انواع کیفیت ها تولید و به بازار ارائه می‌ شود که با کیفیت ترین آن قیمت بیشتری نسبت به نمونه های بی کیفیت خواهد داشت. اما این نکته نیز باید گفته شود که قیمت بالای این محصول در سایر موارد جبران خواهد شد. به طور مثال اگر از این چسب استفاده شود در کاهش هزینه ها مانند خرید سیمان، ماسه، تعداد نیروی کار و همچنین سرعت انجام کار نیز به طور چشمگیری افزایش می یابد.

نتیجه گیری درباره مزایا و معایب چسب بتن ضد آب

همان طور که در مطالب بالا با مزایا و معایب چسب بتن ضد آب آشنا شدید می توانید برای خرید این محصول اقدام کنید و در ساخت و سازهای خود از آن استفاده کنید زیرا این محصول نسبت به ملات سیمانی بسیار به صرفه تر و مستحکم تر خواهد بود. ما در این مقاله سعی کردیم مزایا و معایب چسب بتن ضد آب را برای شما بیان کنیم امیدواریم مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
Call Now Buttonتماس با ما