نکاتی برای خرید چسب چوب

چسب چوب به شما امکان می‌دهد تا قطعات را بدون اتصال دهنده‌های مکانیکی مانند پیچ ​​یا میخ به یکدیگر متصل کنید. اما اگر در بازار برای خرید چسب چوب بگردید، ده‌ها نوع چسب چوب پیدا خواهید کرد.

چسب‌های PVA ​​(پلی وینیل استات)، اپوکسی، پلی اورتان و چسب‌های مخفی، فقط چند مورد از انواع مختلف چسب چوب هستند حتی اگر برندهای مختلف را هم در نظر نگیرید!

ما در این مقاله از دیجی چسب قصد داریم با بررسی چند نکته به شما در روند خرید چسب چوب کمک کنیم.

 چرا باید از چسب چوب استفاده کنیم؟

خرید چسب چوب

برای کنار هم قرار دادن دو تکه چوب می‌توانید آن‌ها را میخ بزنید، پیچ کنید یا چسب بزنید. مزیت بزرگ چسب چوب این است که اگر به درستی استفاده شود، اتصال نامرئی است و از قطعات چوبی کم نمی‌کند، که به‌طورکلی به‌عنوان یک علامت کیفیت در نظر گرفته می‌شود.

گاهی اوقات شما تکه‌های کوچک چوبی برای اتصال دارید، و بعد کیفیت آن زیاد مهم نیست، بلکه ممکن است پیچ یا میخ خیلی بزرگ باشد.

بهترین چسب‌های چوب، پیوندی شیمیایی بین دو سطح ایجاد می‌کنند و در الیاف چوب فرو می‌روند. چسب آنقدر محکم است که جدا کردن دو تکه چوب اغلب منجر به شکستگی تخته یا الیاف چوب خرد شده می‌شود.

ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. پیچ‌ها و میخ‌ها زنگ می‌زنند و رگه‌های ناخوشایندی را روی کارهای چوبی شما می‌گذارد. پیچ‌ها و میخ‌ها حتی با انبساط و انقباض چوب می‌توانند شل عمل کنند.

 خرید کدام نوع چسب چوب برای پروژه شما بهتر است؟

از ساخت مبلمان، نجاری، و ساخت کابینت گرفته تا ایجاد پروژه‌های فضای باز، چسب چوب می‌تواند بخش مهمی از یک پروژه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید چسب چوب به خواندن این مقاله ادامه دهید.

چند ویژگی وجود دارد که باید هنگام خرید چسب چوب در نظر بگیرید درک این نکات می‌تواند تفاوت بین یک پروژه موفق و تعمیر اشتباه را ایجاد کند.

کاربرد انواع چسب چوب

اولین نکته هنگام خرید چسب چوب بررسی کاربردهای هریک از آن‌ها است.

با توجه به کارهای مختلفی که چسب چوب باید انجام دهد، تعجبی ندارد که انواع مختلف آن وجود داشته باشد. برخی از آنها کاملاً همه کاره هستند، اما برخی دیگر اینگونه نیستند، بنابراین مهم است که بدانید کدام یک برای یک کار خاص بهترین است.

به استثنای چسب حیوانی یا چسب مخفی که از کلاژن حیوانی ساخته می شود، بیشتر چسب‌های چوب پلیمرها یا رزین مصنوعی هستند که از چوب قوی‌تر هستند که علاوه بر آرایش شیمیایی، از نظر دوام، انعطاف پذیری، سمیت و ضد آب بودن نیز متفاوت هستند. برخی حتی ممکن است بیشتر از بقیه روی پرداخت چوب تأثیر بگذارند.

تهیه مقدار مناسب از چسب

هنگام خرید چسب چوب باید مقدار مناسبی از آن را با توجه به حجم پروژه خوب تهیه کنید.

حتی استفاده زیاد از چسب چوب بهتر از مقدار کم است. اگر چسب اضافی دارید، می‌توانید پس از خشک شدن، آن را با یک پارچه مرطوب یا کاغذ سنباده بردارید.

زمان خشک شدن

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید بهترین چسب چوب باید به آن توجه کرد، مدت زمان خشک شدن آن است. چسب جوب PVA همیشه زمان زیادی طول می‌کشد تا خشک شود، در حالی که چسب CA می‌تواند در هنگام تماس بچسبد.

خلاصه‌ای در مورد زمان خشک انواع چسب چوب:

  •  چسب چوب PVA می‌تواند پیوند اولیه نسبتاً سریعی ایجاد کند، اما خشک شدن معمولاً به مدت 24 ساعت طول می‌کشد.
  •  چسب CA می‌تواند در کمتر از یک دقیقه خشک شود.
  • اپوکسی می‌تواند در کمتر از 10 دقیقه خشک شود.
  •  چسب‌های پلی اورتان می‌توانند در عرض چند ساعت خشک شوند.
  •  چسب مخفی می‌تواند 24 ساعت طول بکشد تا چسبانده شود، اما پیوندها با بخار در هر نقطه قابل برگشت هستند.

عمر مفید و ماندگاری چسب چوب

زمان ماندگاری و روش‌های نگهداری نیز در هنگام خرید چسب چوب بسیار مهم است. زیرا می‌توانند بهترین محصول و اندازه مناسب آن محصول را برای خرید تعیین کنند. به عنوان مثال چسب PVA تقریباً 1 سال ماندگاری دارد. پس از آن سال، قابلیت اتصال آن کمی کاهش می‌یابد، که به این معنی است مقدار زیادی از آن می‌تواند از بین برود.

پلی اورتان و چسب مخفی نیز تقریباً 1 سال ماندگاری دارند، پس از آن چسب مخفی خراب می‌شود و پلی اورتان از رطوبت جذب شده شروع به سخت شدن می‌کند. چسب‌های CA در صورتی که در فریزر باز نشده نگهداری شوند، جایی که رطوبت به داخل آن نفوذ نکند، می‌تواند تا 10 سال دوام بیاورد.

 ضدآب بودن چسب

اگر برای پروژه که در تماس با رطوبت است قصد خرید چسب چوب را دارید، از ضد آب بودن چسب اطمینان حاصل کنید. این برای تعمیرات چوب در فضای باز یا در محیط های با رطوبت بالا مهم است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس با ما