روش استفاده از همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار

همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار

وقتی که می‌ خواهید کاشی های دیواری را اجرا کنید، قطعا دلتان می خواهد یک نمای ظاهری بسیار عالی و زیبا به آن ها بدهید که کاملا یکدست باشند. در چنین حالتی شما نمی‌ توانید کارتان را درست پیش ببرید، مگر این که از مواد مناسب استفاده کنید که یکی از بهترین آنها همتراز کننده می باشد. در این مقاله تصمیم گرفتیم که راجع به روش استفاده از همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار با شما صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

همتراز کننده چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد روش استفاده از همتراز کننده توضیح دهیم، اول باید تعریف دقیقی از آنها داشته باشیم. همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار ابزاری به ظاهر ساده است که از طریق آن می‌ توان سطوح کاشی کاری را با دقت و سرعت بالا اجرا کرد‌. علت استفاده از همتراز کننده این است که پنل های پوششی در سطوح مختلف با یکدیگر هم سطح نیستند، در نتیجه ممکن است مشکلات جدیدی به وجود بیاید.

یکی از این مشکلات، ایجاد پدیده ناخنک می باشد؛ همچنین تجمع آلودگی و عدم تخلیه آسان آب جزء مشکلاتی است که به خاطر پدیده ناخنک ایجاد می‌ شود؛ اما همتراز کننده مانع از ایجاد این مشکلات خواهد شد، زیرا یک سطح کاملاً یکدست را ایجاد می‌کند که سطوح زیبا، منظم و دقیق داخل آنها ایجاد شده است.

نقش همتراز کننده چیست؟

همانطور که بالاتر هم توضیح دادیم همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار یکی از عوامل تاثیر گذار روی کیفیت ظاهری و دوام سطوح کاشی کاری شده می باشد، زیرا باعث می شود که پنل ها کاملاً با یکدیگر هم تراز باشند، فاصله بین آنها یکسان بوده و ضخامت متناسبی داشته باشند. در واقع اگر همتراز نباشند، ناهمواری ایجاد  می گردد و ممکن است حین شستشو با آب و مواد شوینده مشکلاتی به وجود بیاید که اگر آب و آلودگی ها در این قسمت تجمع پیدا کند، متوجه آلودگی، سیاهی و تجمع خزه و جلبک در این ناحیه خواهید شد که نمای ظاهری کاشی ها را بد می کند. در نتیجه همتراز کننده به شما کمک می کند که سطح کاملاً زیبا و یکسانی را ایجاد کنید.

روش استفاده از همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار چیست؟

اگر می خواهید این کار را انجام دهید، اول باید اندازه عرض های همتراز کننده کاشی را انتخاب کنید. ابعاد و ضخامت پنل های سنگی و سرامیکی باید با توجه به انواع صلیب سرامیک کاری و کلیپس و گوه کاشی کاری مشخص شوند تا شما بتوانید یک کاشی با ضخامت مد نظر داشته باشید. برای استفاده از هم تراز باید پنل هایی با ضخامتی بین ۳ تا ۲۵ میلی متر در اختیار داشته باشید و سه سایز همتراز کوچک، بزرگ یا بزرگ پایه بلند را انتخاب کنید و کاشی ها را در سطحی که مایل هستید؛ بچسبانید.

روش استفاده از همتراز کننده در اجرای کاشی دیواری چیست؟

باید از ماله دندانه دار استفاده کنید که به ملات یا چسب سیمان آغشته شده است؛ سپس لبه کلیپس را در زیر پنل وارد کنید و کاشی بعدی را هم کنار آن قرار دهید. اکنون از آچار همتراز استفاده کنید و پل یا گوه را وارد کلیپس کنید، کمی آن را فشار دهید تا لبه‌های دو کاشی به موازات یکدیگر روی یک سطح کاملاً یکدست قرار بگیرند. چنین کاری باعث می شود تا هرگونه هوای باقیمانده بین کاشی و ملات به طور کامل از بین برود و کاشی کاری یکپارچه، تمیز و بی عیب و نقص داشته باشیددو از لق شدن کاشی ها هم جلوگیری می شود.

بعد از اینکه از همتراز استفاده کردید و متوجه شدید که تراز را کاملا کنترل کرده ‌اید، باید منتظر گیرش چسب یا ملات باشید و در نهایت هم از یک چکش پلاستیکی استفاده کنید تا هم کلیپس ها را بشکنید و هم گوه را آزاد کنید.

همتراز کننده را از کجا تهیه کنیم؟

اگر به دنبال استفاده از همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار هستید، باید یکی از بهترین انواع این همتراز کننده ها را انتخاب کنید که راه آن چیزی نیست جز مراجعه به سایت دیجی چسب. در این سایت انواع و اقسام همتراز کننده ها را مشاهده می کنید که با قیمت های مختلف در اختیار شما قرار گرفته اند و می توانید از بین آنها بهترین را انتخاب کنید و خیالتان از بابت کیفیت همتراز کننده راحت باشد.

کلام آخر درباره روش استفاده از همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار

با وجودِ تمام توضیحاتی که در این مقاله برای شما ارائه شد، متوجه شدید که استفاده از همتراز کننده در اجرای کاشی دیوار چقدر می تواند روش موثری برای یکدست شدن کاشی ها باشد و باعث شود که شما یک سطح بی عیب و نقص و یکنواخت داشته باشید و کارتان اصولی تر پیش برود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس با ما