ویبراتور برقی چیست و چه کاربردی دارد؟

ویبراتور برقی

وقتی که می خواهید کار ساخت و ساز انجام دهید یا به اصطلاح مهم ترین بخش؛ یعنی بتن ریزی را به انجام برسانید، قطعاً نیازمند لوازم مختلفی هستید تا بتوانید یک کار تمیز و بی عیب و نقص را تحویل دهید که در این مقاله راجع به یکی از مهم ترین ها؛ یعنی ویبراتور برقی اطلاعات خوبی را به دست خواهید آورد.

تعریف ویبراتور برقی

برای اینکه تعریف مشخص و دقیقی برای این لوازم بسیار مهم ارائه دهیم، باید بگوییم ویبراتور ها لوازمی هستند که لرزش های عمیق و شدیدی را در بتن ایجاد می کنند و در نتیجه‌ی این لرزش ها؛ باعث می شوند تا حباب هایی که داخل آنها باقی مانده؛ خارج گردد که البته به غیر از ویبراتور برقی، انواع ویبره دریلی و بنزینی هم وجود دارد. آن ها از طریق این لرزش ها مواد پودری مثل آرد و برنج را داخل جای مخصوص خودشان قرار می دهند و یک ساختار یکدست را ایجاد می کنند.

چرا باید از ویبراتور برقی استفاده کرد؟

همانطور که می دانید، سازه های بتنی استحکام بسیار بالایی دارند. علت هم این است که از بتن های مسلح داخلشان استفاده شده است. زمانی که بتن با فولاد ترکیب شود، استحکام قابل توجهی را به وجود می‌ آورد، در نتیجه باعث می‌ شود تا سازه های داخل آن بتن، جزء مقاوم ترین ها باشند؛ البته این استحکام به خودی خود به وجود نمی آید. در واقع زمانی که ساخت بتن آغاز می شود تا عملیات بتن ریزی به طور کامل انجام شود؛

نیاز به مهارت های بسیار بالایی است تا این استحکام ایجاد گردد. یکی از فاکتورهای مهمی که باعث می شود این بتن ها از لحاظ ساختاری مقاومت بالایی داشته باشند، این است که کاملاً یکدست ایجاد شوند و هیچ خلل و فرجی داخل آنها وجود نداشته باشد؛ اما این یکدستی چگونه به وجود می آید؟ راهکار آن چیزی نیست جز استفاده از ویبراتور برقی که در تنوع بالایی ساخته شده و اطلاعات بیشتری از آنها را در این مقاله خواهید دید.

روند کار ویبراتور برقی چگونه است؟

این ویبراتور ها به شدت قوی ساخته شده اند و هوای موجود داخل بتن را خارج می کنند؛ البته این که چه نوع ویبراتوری استفاده شود یا میزان هوای خارج شده چقدر باشد یا موارد این چنینی، همگی بستگی به نظر یک کارشناس با تجربه دارد تا بتواند تمام این محاسبات را دقیق انجام دهد. ویبراتور ها انواع مختلفی دارند اما ویبراتور برقی از طریق نیروی الکتریسیته کار می کند که با قدرت ۲ اسب بخار و سه اسب بخار تولید شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. این ویبراتور ها شاسی های ثابت و گردون هم دارند و مزایای هر کدام از آنها منحصر به فرد است.

پیشنهاد مطالعه: ضد یخ بتن

مزایای ویبراتور های برقی در چیست؟

ویبراتور برقی جزء پرکاربردترین نوع ویبراتور ها محسوب می شود که علت آن هم مزایای مختلفی است که در این قسمت با آن ها آشنا خواهید شد:

  • قیمت پایین و مقرون به صرفه موتور ویبراتور
  • سهولت و استفاده آسان از ویبراتور
  • نیاز نداشتن به گازوئیل و بنزین هنگام کار کردن با دستگاه
  • استفاده از برق تک فاز برای تامین نیروی الکتروموتور
  • پایین بودن تمام هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیر موتور ویبره بتن

ویبراتورهای برقی را از کجا تهیه کنیم؟

اگر به دنبال یک جنس خوب برای ویبراتور برقی هستید، توصیه ما مراجعه به سایت دیجی چسب می باشد، زیرا ویبراتورها انواع مختلفی دارند که این سایت به خوبی آن ها را برایتان معرفی کرده است. سیم پیچ داخلی ویبراتورهای این سایت معمولا از جنس فلز مس است که مقاومت خیلی بالایی در برابر هرگونه گرمای ایجاد شده از خودشان نشان می دهند و در نتیجه اگر دستگاه داغ کند، احتمال اینکه آسیب ببیند‌، خیلی کم خواهد بود. پس سایت دیجی چسب می تواند یک منبع معتبر برای تهیه ویبراتور های برقی باشد که البته مهمترین مزیتی که در مورد محصولاتش وجود دارد، این است که شما می توانید انواع قیمت‌ ها را مشاهده کنید و با توجه به نیاز و هدفی که دارید، مناسب ترین را تهیه کنید.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، ویبراتور برقی یکی از مهم ‌ترین لوازمی است که باعث یکدست و یکپارچه شدن کارتان در ساخت و ساز و بتن ریزی می شود و به شما کمک می کند تا کار خود را با بالاترین کیفیت ممکن به انجام برسانید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس با ما