پودر بندکشی چیست؟

بندکشی
بندکشی

پودر بندکشی چیست؟

پودربندکشی به ترکیب چند مصالح ساختمانی پایه به همراه چند مواد شیمایی ساخته می‌شود که به دو صورت دوغابی و بندکشی استفاده می‌گردد و مجموعه‌ی پومکس با استفاده از تکنولوژی نوین با علوم شیمی ابتدا مصالح پایه را بصورت یونیزه (یونیزاسیون) تبدیل و پودربندکشی را در رنگبندی های متنوع ساخته و در وزن 5کیلویی به بازار عرضه می‌نماید.

دیجی چسب

نحوه ساخت پودر بندکشی:

نحوه ترکیبات در ساخت پودربندکشی در رنگ‌های مختلف متفاوت است اما ساخت پودربندکشی سفید که متدوال است به این صورت است که سیمان سفید را با پودرسنگ بصورت مساوی تقسیم نموده و به هر کیلو از این ترکیب 20 گرم سلولز تنیدگی اضافه می‌شود؛ بعد از خشک شدن کامل، 5گرم سریش گرما دیده جهت چسبندگی در طول مدت زیاد اضافه نموده و با میکسرهای با جنس بدنه‌ای استیل 15دقیقه بصورت عمودی میکس نموده و در صورت رنگی نمودن پودربندکشی با اضافه کردن پودرسیمان رنگی یونیزه مورد نظر به وزن دلخواه 15 دقیقه دیگر روند میکس کردن مواد ادامه پیدا می‌کند. مجموعهپومکس با استفاده از تجهیزات مدرن ابتدا مصالح پایه اعم از : سیمان سفید . سنگ جوشقان . پودر رنگ سیمانی و… را یونیزه و به کیفیت آنها بین 25 الی 40 درصد افزوده و در میکسرهای مجهز با استفاده از وزنهای دقیق ترکیبی و گرمادهی مناسب به همراه شتاب و توان متوازن در میکسر انواع پودرهای بندکشی با کیفیت و استاندارد را تولید و در بسته بندی های ضد رطوبتی با وزن های مختلف عرضه می نماید.

موارد مصرف پودر بندکشی:

پودرهای بندکشی جهت استفاده بعد از کاشی کاری، سنگ کاری، آجرنما، آجر شومینه در کف و دیوارها می‌باشد که با دوغابی درزهای مانده را پر می نمایند و با خمیری کردن پودر به بندکشی مابین کاشی‌ها، سنگ‌ها یا آجرها جهت زیبایی و محکم کردن استفاده می‌شود.

موارد کاربرد پودر بندکشی:

  • بندکشی و دوغاب انواع کاشی ، سرامیک وسنگ آنتیک .
  • بندکشی و دوغاب انواع  سنگ ، پلاستیک و پلاستوفوم .
  • بندکشی و دوغاب انواع سرامیک پرسلان و سنگ اسلب .
  • بندکشی و دوغاب انواع آجر نما ، آجر شومینه ، آجر تزیینی .
  • بندکشی و دوغاب انواع آبنما ، سنگ محوطه ی باز ، کاشی استخر .

نحوه استفاده از پودر بندکشی:

نحوه ترکیب و استفاده صحیح از پودرهای بندکشی در دوغاب و بندکشی متفاوت می‌باشد که در کف ابتدا جهت پرکردن درزهای جامانده در داخل ملات ابتدا پودربندکشی را به مقدار مناسب با آب ترکیب نموده و در کف مورد نظر ریخته و بصورت یکنواخت با استفاده از تی لاستیکی در جهت‌های مختلف دوغاب را پخش نمایید؛ اینکار را 15 دقیقه بصورت یکنواخت انجام دهید سپس مانده دوغاب را جمع کرده و سطح مورد نظر را تمیز نمایید. جهت بندکشی مابین کاشی، سنگ‌کاری یا آجرنما ابتدا پودربندکشی را با آب به مقداری ترکیب نمایید که بصورت بتونه در بیاید سپس با استفاده از کاردک مخصوص در فضای مورد نیاز بصورت یکنواخت پخش کرده و با استفاده از دستکش ضد برش سطح را صاف کرده و بگذارید تا یک ساعت بگذرد سپس با گونی یا پارچه ای مناسب سطح مورد نظر را تمیز نموده و بعداز 24الی 48 ساعت شستشو نمایید. جهت اطلاع از مقدار پودر و آب مورد استفاده همچنین اطلاعات تکمیلی می‌توانید به صفحه ما مراجعه نمایید.

استفاده از پودر بندکشی در استخرها و نماها:

در استخر، سونا، جکوزی، نماها و فضاهای باز به دلیل‌هایی مانند : فشار آب، بخار، باران‌های اسیدی، تابش‌های مستقیم خورشید، رطوبت و …. بهترین نوع استفاده از پودربندکشی جهت طول عمر و کیفیت بالا بهتر است در ترکیب با آب نصف آب را کم کرده و جای آن از چسب آببندی پومکسترکیب نمایید با این کار لایه‌ای ضد رطوبتی و تابشی به پودربندکشی اضافه می‌گردد که باعث طول عمر سه برابری در محیط‌های سخت ذکر می‌شود.

برخی از مشکلات پودر بندکشی:

پودربندکشی بدلیل حجم کم و انتهای کار زیاد مورد توجه کارفرما واقع نمی‌شود و با مشکلات ذیل مواجه می‌گردد که اکثر ما با آن سروکار داشته و داریم از جمله مشکلات: جداشدن بندکشی بعداز کوتاه مدت . خورده شدن یا خالی شدن بین کاشی ها مخصوصا در کف در مدت کوتاه استفاده. سفید شدن بندکشی های رنگی بعداز شتسشو با اسیدهای شوینده . قارچ زدن و شوره زدن در محیط های رطوبتی و باز . ریختن در بندکشی های آجرنما بدلیل چسبندگی کم و…. که تمام این عوامل با توجه به رعایت نکردن در ترکیب مصالح پایه و مواد شیمایی می باشد پس بهتر است بجای استفاده از مصالح ساخت دست عوامل غیر حرفه‌ایی در ساختمان از پودرهای بندکشی آماده استاندارد استفاده نمایم.

بررسی انواع پودر بندکشی:

در بازار جهانی سه مدل پودربندکشی تولید می گردد:

  • پودر بندکشی ساده: پودرهای بندکشی ساده با رنگهای متفاوت برای کلیه کارهای بندکشی تولید عرضه می شود اما کیفیت در خیلی از کشورها بدلیل نداشتن منابع مصالح پایه . نداشتن تکنولوژی مناسب و اهمیت ندادن به بندکشی اصولی رعایت نمی گردد.
  • پودربندکشی شاین: در محدود کشورها پودربندکشی درخشنده تولید و عرضه می گردد که مجموعه ای رومولو درکشورایران این نوع پودربندکشی را در چهار رنگ با کیفیت رقابتی در سطح جهانی تولید و به بازار عرضه می نماید .
  • پودربندکشی شب نما: در محوطه های باز جهت استفاده در شب بعنوان راهنما و در مابین کاشی یا سنگ جهت زیبایی استفاده می گردد که با جذب نور از خورشید در روز یا نورهای مصنوعی در شب بعداز تاریک شدن فضا با توجه به جذب نور بین 4 تا 8 ساعت از خود نورافشانی میکند و در سطح جهانی چهارکشور بندکشی شب تاب را تولید می نمایند که مجموعه ای رومولو تنها تولید کننده پودربندکشی شب تاب در خاورمیانه و دومین تولید کننده در آسیا و پنجمین تولیدکننده در جهان این محصول را در چهار رنگ تولید و به بازار عرضه می نماید.

بالاترین کیفیت پودر بندکشی را تنها از ما بخواهید.

اگر قصد تست محصول پودر بندکشی یا هرکدام از محصولات دیگر پومکس را دارید تا از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید، ما می‌توانیم تستر رایگان محصولات را برای شما عزیزان ارسال کرده که شما روی سازه‌های خود امتحان کنید. جهت دریافت تستر یا خرید پودر بندکشی می‌توانید از طریق بخش‌های ارتباطی وبسایت، فروشگاه آنلاین دیجی‌چسب و یا با شماره تلفن ‌های ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.