چسب سیلیکون چیست؟

چسب سیلیکون ضد آب آنتی باکتریال پومکس

 چسب سیلیکون

به گزارش سایت دیجی چسب:

چسب سیلیکون چسب آکواریوم در مقایسه با سایر چسب های پلیمری که دارای پایه آلی می باشند دارای خواص ویژه و منحصر بفردی می باشد که این به دلیل متفاوت بودن ساختار اسکلت اصلی در چسب سیلیکونی می باشد. چسب های سیلیکون اغلب به چسب های ولکانیزه شونده در دمای اتاق(RTV) معروفند و شامل پلی دی متیل سیلوکسان(PDMS) با گروههای انتهای استات، کتوکسیم یا اتر هستند. این گروه ها توسط رطوبت اتمسفر، هیدرولیز شده، گروه های هیدروکسیل تشکیل می دهند که بعدا با حذف آب متراکم می شوند. چسب های سیلیکونی نرم و مطلوب و دارای مقاومت محیطی و شیمیایی خوبی هستند. این چسب ها به عنوان بهترین پوشش برای استفاده در درزگیری محیط بهداشتی شناخته شده اند. نکته: برای اینکه چسب های سیلیکونی در صنعت قابل استفاده باشند نیاز به عمل ولکانیزاسیون دارد. محصول به دست آمده از عمل ولکانیزاسیون، الاستومر نامیده می شود.

کاربردهای چسب پلیمری پومکس

چسب سیلیکون را می توان در چسباندن قطعات شیشه ای به یکدیگر استفاده کرد.
چسب سیلیکون برای پرکردن ترک ها و فواصل بین سطوح مختلف بسیار مناسب است.
  چسب سیلیکون قابلیت چسبندگی به آلومینیوم، استیل، کاشی و سرامیک و نیز PVC دارد.
چسب سیلیکون خاصیت الاستیک، ماندگاری بسیار طولانی و قدرت چسبندگی بالایی دارد و تقریبا به تمام سطوح حتی به پلاستیک می توان از آن استفاده کرد.

مزایای چسب آکواریوم

چسب آکواریوم انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد.
چسب سیلیکون مقاومت در برابر فشار و دماهای بالا دارد.
چسب آنتی باکتریال پومکس در برابر اشعه uv نیز مقاوم می باشند و خاصیت خود را از دست نمی دهد.
چسب شفاف سیلیکونی در بسته بندی های مختلفی به فروش می رسد که رایج ترین آن ها، بسته های استوانه ای شکل می باشد.
چسب در رنگ های مختلفی از جمله سفید، مشکی و بیرنگ و موجود می باشد.
چسب مناسب برای آب بندی و در برابر رشد قارچ و کپک محافظت می کند.

نحوه استفاده از چسب پلیمری پومکس

به منظور بهترین کاربری چسب پومکس از خشک و تمیز بودن سطح اطمینان حاصل کنید. چسب سیلیکون پومکس را در سطح مورد نظر به راحتی بریزید. باقی‌مانده‌های اضافی چسب سیلیکون به راحتی با آب و صابون قابل پاک شدن است. در حال حاضر محصولات سه کشور در بازار کشور ما حضور دارند که شامل کشور چین ، ایران و ترکیه می باشند.کیفیت چسب های ایرانی و ترکیه ای در یک سطح می باشد و می توان در نظر داشت که ماده اولیه محصول هر دو کشور یکسان است و تفاوت قسمت صرفا به واسطه تعرفه های گمرکی و هزینه چسب های ترکیه ای است که آن را گرانتر از چسب های ایرانی ساخته است ولی کیفیت محصول هر دو کشور عالی است .

افزودنی های چسب های آکواریوم

چسب سیلیکون همگی حاوی مواد پلیمری هستند. پلیمرها در حین سخت شدن چسب ها بوسیله واکنش شیمیایی پلیمر شدن افزایشی یا پلیمر شدن تراکمی حاصل می شوند. پلیمرها به چسب قدرت چسبندگی می دهند و می توان آنها را به صورت رشته هایی از واحدهای شیمیایی همانند که بوسیله پیوند کووالانسی به هم متصل شده اند، در نظر گرفت.چسب های سیلیکون، علاوه بر مواد پلیمری دارای افزودنی هایی از قبیل:
مواد پایدار کننده در برابر تخریب توسط اکسیژن ماورائ بنفش
مواد نرم کننده که انعطاف پذیری را افزایش می دهد و دمای تبدیل شیشه ای (Tg ) را کاهش می دهد
مواد پرکننده معدنی که میزان انقباض در سخت شدن را کاهش می دهد و خواص روان شدن را قبل از سخت شدن تغییر می دهد وخواص مکانیکی نهایی را بهبود می بخشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.