چسب چوب ضد آب

کاربرد چسب چوب - چسب چوب پومکس مشخصات چسب چوب ضد آب pomex wood adhesive wood glue چسب چوب pomex بی رنگ چسب چوب آنتی باکتریال چسب چوب شفاف چسب چوب سفید مشخصات قیمت کاربرد خرید چسب چوب ضد آب پومکس چسب چوب ضد آب پومکس یک لیتری یکی از بهترین محصولات برای اتصال قطعات چوبی به یکدیگر می باشد خرید چسب چوب ضد آ wood adhesive قیمت چسب چوب pomex digichasb دیجی چسب خرید اینترنتی چسب چوب چسب بود ارزان چسب چوب خوب چسب چوب مناسب چسب چوب معمولی چسب چوب پومکس خرید اینترنتی

شرح چسب چوب ضد آب

چسب چوب ضد آب پومکس یک هموپلیمرپلی وینیل استات با مقاومت حرفه ای و یک جزئی است.چسب مخصوص برای کار مونتاژ و استفاده برای چوب های سخت ، چوب های نرم .همچنین مخصوص قاب پنجره،کرکره .چسب ضد آب پومکس زمان بیشتری از چسب های معمولی را فراهم می کند ، قابلیت چسبندگی خوبی دارد.شفاف بوده و بعد چسبندگی کامل اثری باقی نمی گذارد. توانایی پر کردن شکافها را دارد.روی چوب های مختلف یا روغنی به خوبی کار می کند.

ویژگی ها و مزایا مشخصات چسب چوب ضد آب پومکس

 • 100% ضد آب – مقاومت در برابر آب.
 • اپوکسی مانند – پیوند قوی با چوب دارد.
 • قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده عالی برای چسباندن لایه های مختلف.
 • مقاومت در برابر لغزش – ایده آل برای اتصالات پر فشار موجود در میز و صندلی ها.
 • چسب سخت – قابلیت چسبندگی بسیار عالی.
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • زمان طولانی – زمان بیشتری برای مونتاژ قطعات
 • زمان تنظیم سریع – کاهش زمان گیرش
 • مشخصات چسب چوب بدون  نیاز به حلال
 • برای اتصالهای مقاوم در برابر آب مواد چوبی استفاده شود.
 • مناسب برای اتصال چوب های زیر خط آب. ایده آل برای کاربردهای دریایی مانند ساخت قایق.
 • عالی برای مبلمان و درهای خارجی ، مونتاژ قاب پنجره ، کرکره ، درب گاراژ ، کف پارکت .
 • بلوک های چوبی ، روکش های چوبی ، تخته های روی میز.
 • ایده آل برای مبلمان داخلی قرار گرفته طولانی مدت در معرض آب و رطوبت بالا به عنوان مثال ، اتاق های سونا
چسب چوب پومکس مشخصات چسب چوب ضد آب pomex wood adhesive wood glue چسب چوب pomex بی رنگ چسب چوب آنتی باکتریال چسب چوب شفاف چسب چوب سفیدمشخصات قیمت کاربرد خرید چسب چوب ضد آب پومکس چسب چوب ضد آب پومکس یک لیتری یکی از بهترین محصولات برای اتصال قطعات چوبی به یکدیگر می باشد خرید چسب چوب ضد آ wood adhesive قیمت چسب چوب pomex digichasb دیجی چسب خرید اینترنتی چسب چوب چسب بود ارزان چسب چوب خوب چسب چوب مناسب چسب چوب معمولی چسب چوب پومکس خرید اینترنتی

نکاتی برای چسباندن چوب در پروژه های نجاری برای بالابردن سرعت و کیفیت اتصال چوب

مشخصات بهتری چسب چوب چیست؟

ده ها چسب ادعا می کنند که روی چوب و انواع مختلف مواد دیگر به خوبی کار می کنند. اما چسب چوب معمولی بهترین چسب چوب برای نازک کاری خام چوب به چوب است. بیشتر چسب های چوب، نوعی پلی وینیل استات است. چسب چوب که گاهی اوقات چسب نجاری نیز نامیده می شود ، برای نفوذ به الیاف چوب فرموله می شود و اتصالات چسب را قوی تر می سازد.

مشخصات چسب چوب معمولی سفید رنگ

برای تعمیر مبلمان استفاده میشود. زمان بسیار طولانی برای مونتاژ – حداکثر 30 دقیقه.برای گیرش نهایی به زمان بیشتری احتیاج دارد.

مشخصات چسب چوب شفاف ضد آب

در صورت نیاز به چسب کاملا ضد آب از آن استفاده کنید. مدت زمان طولانی برای مونتاژ – حداکثر 15 دقیقه زمان گیرش نهایی :پنج ساعت


زمان قابل استفاده بودن چسب چوب

چسب چوب می تواند سالها قابل استفاده باشد. اما شاید شنیده باشید که چسب چوب پس از یخ زدگی یا استفاده نکردن طولانی مدت خراب می شود.اگه با چنین مشکلی مواجه شدین سعی کنید چسب چوب را با یک چوب هم بزنید تا تمام ذرات چسب مخلوط شود .اگر کمی غلیظ است ، مقداری آب اضافه کنید – تا 5 درصد.

طریقه استفاده از چسب چوب

اگر چسب چوب روان و به راحتی بین انگشتانتان میلغزد پس چسب چوب شما سالم است.

اگر شک دارید یا چسب چوب سفت و گولوله ای شده است ارزش ریسک کردن ندارد و اون رو دور بریزید.


چسب چوب چقدر طول می کشد تا خشک شود؟

مارک های چسب چوب مختلف بستن دو قطعه را به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت توصیه می کنند. مفاصل چسب خورده باید به مدت 24 ساعت پلمپ شوند..برای پروژه های بیرونی از چسب ضد آب استفاده کنید.اگر ممکن است پروژه نجاری شما خیس شود ، از چسبی استفاده کنید که در مقابل آب مقاوم است. چسب هایی با برچسب “مقاوم در برابر آب” برای مواردی که فقط گاهی اوقات مرطوب می شوند مناسب هستند. با این حال ، برای اکثر پروژه های فضای باز ، چسب “ضد آب” را انتخاب کنید.


چسب چوب را با برس برروی سطوح بکشید.

برس های قابل شستشو که در فروشگاه ها و مراکز خرید موجود است ، برای استفاده و پخش چسب مناسب هستند. آنها به ویژه برای چسباندن اتصالات پیچیده ، بسیار خوب کار می کنند. می توانید یک برس را برای چند روز در آب نگه داری کنید و سپس آن را بشویید و بارها و بارها استفاده کنید.

گیره های میله ای را با کاغذ مومی بپوشانید.

هنگامی که از گیره های میله ای استیل یا گیره های لوله استفاده می کنید و چسب چوب با گیرهها در تماس است ، رطوبت موجود در چسب می تواند باعث شود که فولاد اثر تیره ای روی چوب شما بگذارد. یک ورق کاغذ مومی را روی گیره ها بگذارید تا از این مشکل “لکه سیاه” جلوگیری کند.

برای اتصال بهتر مفصل ها آنها را برروی هم ماساژدهید.

یک روش خوب برای اطمینان از اتصال چسب ، استفاده از روش “مالش مفصل” است. به راحتی به لبه های یک یا هر دو تخته چسب بزنید و آنها را به هم بمالید تا به پخش یکنواخت چسب قبل از بستن کمک کند.

هر بار یک صفحه اضافه کنید.

وقتی چندین تخته را به هم چسب زده اید ، به سختی می توان تمام سطوح بالایی را کاملاً تراز کرد. در اینجا نکته ای وجود دارد که مشکل را حل می کند. به جای اینکه همه تخته ها را یک باره چسب چوب ضد آب بزنید و گیره کنید ، هر بار یک تخته اضافه کنید. اجازه دهید اتصال چسب در حدود 20 تا 30 دقیقه تنظیم شود ، سپس گیره ها را آزاد و تخته دیگری اضافه کنید. این روش کمی بیشتر طول خواهد کشید.اما باعث می شود سطح صاف و روان بسیار راحت تر بدست آید.

چسب را با ماله شیاردار پخش کنید.

هنگام چسباندن سطوح بزرگ ، یک ماله پلاستیکی دندانه دار برای پخش چسب بسیار مفید است.

به وسیله آب گرم چسب های اضافی را جداکنید.

هنگامی که چسب چوب ضد آب و قالب های پرسی از حالت  فشرده درآمد ، هنوز هم احتمال وجود لکه های چسبی وجود دارد.مقداری آب گرم را نزدیک اتصالات چسب بپاشید تا چسب چوب مقاوم در برابر آب اضافی بیشتر دیده شوند. همچنین آب چسب خشک را نرم می کند و باعث سهولت در تراشیدن آن می شود.

بگذارید چسب چوب سفت شود ، سپس بتراشید.

نظریه های مختلف در مورد بهترین روش برای پاک کردن چسب چوب خارج شده بر اثر فشار بین نجاران وجود دارد. برخی اصرار دارند که شما باید بلافاصله برای پاک کردن چسب چوب از یک پارچه مرطوب تمیز استفاده کنید. دیگران اجازه می دهند کاملا خشک شود ، سپس برای پاک کردن چسب چوب از روش تراشیدن بهره ببرید.

 ما فکر می کنیم که در بیشتر موارد بهترین روش این است که حدود 30 تا 60 دقیقه صبر کنید – فقط تا زمانی که چسب مقاوم در برابر آب رنگ آن تیره شود و به ژل تبدیل شود – و سپس آن را بتراشید. با این کار بدون ایجاد خرابکاری ، تقریباً همه چسب از بین می رود.

 ممکن است هنوز کمی تمیزکاری وجود داشته باشد ، اما کار بسیار کمتری نسبت به تمیز کردن چسب مرطوب یا از بین بردن چسب سخت شده دارد.

مقدار مناسب چسب چقدر است؟

طریقه استفاده چسب چوب ، با کمی تجربه ، میزان کافی چسب چوب ضد آب برای اتصال را خواهید فهمید. چسب کم باعث ایجاد “اتصال گرسنه” می شود که ضعیف خواهد بود. چسب زیاد باعث خراب شدن و هدر رفتن چسب می شود. با تمرین ، می دانید که چقدر باید چسب چوب مقاوم در برابر آب استفاده کنید. هنگام اتصال ،چسب های اضافه باید یک خط پیوسته از دانه های چسب کوچک داشته باشید. بعد اتصال ، به راحتی می توانید مقدار اضافی چسب چوب سفت شده را از بین ببرید ، و تمیزکاری کمتری خواهید داشت.

چسب + خاک اره = پرکننده چوب.

هنگامی که به پرکننده چوبی متناسب با رنگ پروژه خود نیاز دارید ، مقداری خاک اره ریز و چسب چوب ضد آب را با هم مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید ، که می توانید از آن برای پر کردن شکافهای کوچک استفاده کنید. برای بهترین نتیجه ، از خاک اره از همان گونه چوب پروژه خود استفاده کنید. می توانید مقداری از برجستگی های ایجاد شده را با استفاده از  سمباده برقی بگیرید. فقط این ترفند را برای شکافهای بزرگ امتحان نکنید – زیرا خیلی بد به نظر خواهد امد.

از سمباده زدن چوب قبل خشک شدن پرهیز کنید.

بعد از زدن چسب چوب ممکن است سطح چوب براثر رطوبت چسب متورم شود.پس تا قبل از خشک شدن کامل سطوح چوبی از سمباده زدن سطوح چوبی پرهیز کنید.زیرا پس از خشک شدن چوب و جمع شدن چوب به حالت اولیه ، فرورفتگی هایی در چوب باقی می ماند.

 اگر در حال چسباندن مبلمان ظریفی هستید که امیدوارید به یک میراث خانوادگی تبدیل شود ، پس از چسباندن پروژه خود چند روز صبر کنید و قبل از سمباده زدن چوب صبر کنین تا چوب کاملا خشک شود.

چسب های چوب در دو مدل  زمان گیرش طولانی یا زمان گیرش کوتاه خلاصه می شوند. بهترین انتخاب در ارائه بهتر محصولات به شما کمک خواهد کرد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.