گوه کاشی چیست و چه انواعی دارد؟

گوه کاشی

یکی از ابزارهای جدید و کاربردی در کاشی کاری کلیپس و گوه کاشی است. این وسیله برای افزایش دقت و سرعت و زیبایی بخشیدن به کار استفاده می شود.

در سطح عمودی یا افقی یکی از مهم ترین چالش ها تراز بودن کاشی ها است. برای تراز نمون سطوح کاشی و سرامیک می توانید از گوه به همراه کلیپس یا همتراز کاشی استفاده نمایید.

در این مقاله به معرفی گوه و انواع آن برای کاشی کاری می پردازیم.

چرا باید از کلیپس و گوه در کاشی کاری استفاده کنیم؟

کاشی طیف گسترده ای از سبک و امکانات طراحی را برای دیوارها و کف برای شما ارائه می دهد. در حالی که ممکن است به نظر برسد که کاشی کاری به مهارت بالایی برای دستیابی به یک طرح زیبا و  ثابت نیاز دارد، محصولاتی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند. با آماده سازی مناسب و سیستم تسطیح خوب، کاشی کاری چالشی است که هر کسی می تواند با آن مقابله کند.

می توانید برای تسهیل پروژه کاشی کاری و نظم بخشیدن به آن از سیستم همتراز کاشی که از کلیپس و گوه تشکیل می شود استفاده نمایید.

گوه کاشی

گوه چیست؟

چالش اصلی هنگام کاشی کاری لبه‌ بندی و تراز بودن سطح است. ناهماهنگی ظاهر نهایی دیوارها و کف‌ ها را خراب می‌ کند. روش و مراحل خاص سیستم تراز کاشی به محصول بستگی دارد. با این حال روش های مختلفی مانند سیستم گیره و گوه وجود دارد.

سیستم های تراز کاشی با قرار دادن کلیپس و گوه بین کاشی ها و سپس اعمال فشار برای تراز کردن آنها با این مشکل مقابله می کنند.

کاشی ها در فاصله یکنواخت و هم سطح با کاشی های مجاور قرار گیرند.

گوه وسیله ای مفید برای همتراز کردن و تنظیم کاشی ها و سرامیک ها در هنگام نصب آن ها است. گوه ها معمولا از پلاستیک منعطف ساخته می شوند. کلیپس و گوه دقت کاشی کاری را افزایش می دهد و خطاهای انسانی را به میزان زیادی کاهش می دهد. همیچین با ایجاد بندکشی منظم و رفع نامنظمی ها زیبایی کار را دوچندان می کند.

باید از این وسیله به ویژه برای نصب کاشی های دیوار استفاده کنید تا سطوح را به خوبی تنظیم کنید و به یک سطح کاملاً صاف برسید.

استفاده از کلیپس و گوه برای دستیابی به سطحی کاملاً صاف و بدون توجه به کاشی مورد استفاده هستند، ضروری است. اما در کاشی های با فرمت بزرگ یا کاشی های طرح پارکت استفاده از سیستم های همتراز کاشی را ضروری تر می کنند.

طرز استفاده از گوه در کاشی کاری

سیستم همتراز کاشی از دو قسمت کلیپس و گوه تشکیل می شود. این سیستم با انبر همتراز، کلیپس و گوه‌ ارائه می‌شود که به تراز کردن کاشی‌ ها و سرامیک های شما کمک می‌ کنند.

استفاده از کلیپس و گوه برای کاشی کاری  بسیار آسان است. گوه در شکاف کلیپس قرار می گیرد و باعث منظم چیده شدن کاشی ها و سرامیک ها می شود. به این صورت که ابتدا کلیپس بین کاشی ها قرار دهید. سپس گوه داخل منفذ یا شکاف کلیپس قرار دهید و با آچار یا انبر همتراز، آن را داخل کلیپس قفل کنید.

در سیستم همتراز کشویی که یکی از بهترین مدل ها است که گوه به صورت کشویی وارد سوراخ بالای کلیپس و با فشار تدریجی محکم می شود.

در نهایت پس گیرش و خشک شدن ملات یا چسب کاشی با زدن ضربه با چکش به راحتی کلیپس از نقطه اتصال صفحه عمودی به افقی می شکند. پس از پایان کار گوه مجددا بارها مورد استفاده قرار خواهد گرفت اما کلیپس قابل استفاده نیست.

گوه کاشی

 

 

انواع گوه

گوه ها به طور کلی به دو دسته گوه کوچک و بزرگ تقسیم می‌ شوند. این گوه ها می توانند تا ضخامت های 15 میلی متر را ساپورت کنند.

گوه های سایز بزرگ معمولا برای نصب و تنظیم انواع کاشی و سرامیک، پارکت و سنگ با ضخامت ۸ الی ۱۶ میلی متری است. گوه های سایز کوچک برای نصب و تنظیم انواع کاشی، سرامیک و پارکت از ضخامت ۲ الی ۸ میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد.

بسته به نوع ضخامت کار می توانید نوع مناسب گوه و کلیپس را تهیه نمایید. کلیپس ها نیز در سایز های کوچک و بزرگ تولید و عرضه می شوند.

پیشنهاد مطالعه : انواع گروت برای نصب کاشی

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
Call Now Buttonتماس با ما